Strona główna / aktualności

Wyniki
II Ogólnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych

   W dniu 17 maja 2014 r. w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni odbył się finał II Ogólnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych „Granice wolności” – Gdynia 2014. Do konkursu zgłoszono 375 prac z 27 szkół, w tym 6 prac, które nie spełniały warunków regulaminu. Wszystkie prace były oceniane przez Jury w składzie:

Przewodniczący
prof. Tomasz Bogusławski - Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Członkowie
dr hab. Sebastian Kubica - Uniwersytet Śląski w Katowicach/Wydział Artystyczny w Cieszynie
dr Ryszard Kajzer - Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
dr Nikodem Pręgowski - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Z ramienia Centrum Edukacji Artystycznej obradom jury przyglądał się specjalista ds. szkół plastycznych mgr Wojciech Myjak.
Do drugiego etapu jurorzy zakwalifikowali 84 prace. Po wnikliwej ocenie i długiej dyskusji w trakcie przeglądu prac jury postanowiło nie przyznawać Grand Prix. W dalszej ocenie prac przydzielono następujące nagrody i wyróżnienia.

Protokół Jury w wersji PDF



Złoty Medal Srebrny Medal Brązowy Medal
Kalina Białek
Liceum Plastyczne w Poznaniu
nauczyciel - Mariola Pieprzyk
Wiktoria Jercha
Liceum Plastyczne w Poznaniu
nauczyciel - Mariola Pieprzyk
Ewa Kosmowska
Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
nauczyciel - Andrzej Jurkiewicz
     
     
Nagroda Specjalna Nagroda Specjalna
Aleksandra Brillowska
Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
nauczyciel - Andrzej Jurkiewicz

komentarz:
za inteligentne wykorzystanie istniejącej ikonografii

Adrianna Konopka
Liceum Plastyczne w Supraślu
nauczyciel - Monika Sienkiewicz

komentarz:
za odważne użycie koloru

   
   
Wyróżnienie Wyróżnienie Wyróżnienie Wyróżnienie
Iwo Kaliński
Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej
nauczyciele - Maria Matyja-Rozpara i Wojciech Jurkiewicz
Julia Konefał
Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie
nauczyciel - Robert Wojniusz
Kacper Kunicki
Liceum Plastyczne w Supraślu
nauczyciel - Monika Sienkiewicz
Paulina Sarnowska
Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
nauczyciel - Andrzej Jurkiewicz

Prace zakwalifikowane do wystawy

lp

imię i nazwisko / godło

rodzaj nagrody szkoła nauczyciel
1 Magdalena Baranowska / DML9318 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
2 Dominika Baron / 7231265 wystawa Zespół Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarn. Górach Mateusz Jankowski
3 Kalina Białek / CCE0001 Złoty Medal Liceum Plastyczne w Poznaniu Mariola Pieprzyk
41 Teresa Beczyczko / ORPS128 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Stanisław Stryjewski
4 Grzegorz Blencki / gda1995 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
5 Aleksandra Brillowska / ABC7777 Nagroda Specjalna Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
6 Ilona Buczkowska / ILO1234 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Kole Aleksandra Kacprzak
7 Izabela Chybowska / ZAL1234 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie Robert Wojniusz
8 Natalia Cymorek / MBW3428 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach Waldemar Pawlik
9 Natalia Dębicka / NDN0111 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Teresa Burzycka
10 Natalia Dobkowska / ZOS1853 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
11 Jakub Dominikowski / SAK2014 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie Piotr Wasilewski
12 Sonia Draber / SON2222 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Franciszek Otto
13 Anna Dziedzic / 123SOSY wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Bydgoszczy Michał Dyakowski
14 Nikola Gaszyńska / NGK1996 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie Piotr Wasilewski
15 Julia Gierej / V5V6V87 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Jan Milczarek
16 Antonina Gołębowska / TOS1234 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Kole Aleksandra Kacprzak
17 Olga Gortych / CBA4321 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
18 Paulina Grzesik / MRO1994 wystawa Liceum Plastyczne w Szczecinie Jolanta Podwalska
19 Paulina Grzesik / OKO9027 wystawa Liceum Plastyczne w Szczecinie Jolanta Podwalska
20 Karolina Jakubowska / KAR2806 wystawa Liceum Plastyczne w Olsztynie Julia Tarnowska
21 Agnieszka Jaryczewska / ROG2886 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
22 Wiktoria Jercha / KMM1990 Srebrny Medal Liceum Plastyczne w Poznaniu Mariola Pieprzyk
23 Anna Kacprzak / ANA5678 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Kole Wojtek Bukowiecki
24 Iwo Kaliński / IWO1997 Wyróżnienie Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej Maria Matyja-Rozpara, Wojciech Jurkiewicz
25 Anna Kicak / BRM8462 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach Waldemar Pawlik, Aleksandra Klimas
26 Karolina Kmieć / IJK2911 wystawa Liceum Plastyczne w Poznaniu Katarzyna Monarcha
27 Łukasz Kobus / JWS8153 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
28 Julia Konefał / JAK1234 Wyróżnienie Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie Robert Wojniusz
29 Adrianna Konopka / kon5991 Nagroda Specjalna Liceum Plastyczne w Supraślu Monika Sienkiewicz
30 Karolina Kordowska / FGH5677 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
31 Małgorzata Korzekwa / KOR9211 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Elżbieta Siwik
32 Ewa Kosmowska / EW666KS Brązowy Medal Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
33 Martyna Krawczyk / MKR1795 wystawa Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie Julia Tarnowska
34 Natalia Krogulec / NAT2605 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Elżbieta Siwik
35 Edyta Kropiewnicka / KRO8246 wystawa Liceum Plastyczne w Supraślu Monika Sienkiewicz
36 Kacper Kunicki / KAC1234 Wyróżnienie Liceum Plastyczne w Supraślu Monika Sienkiewicz
37 Szymon Kuś / 8211281 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach Waldemar Pawlik
38 Monika Lider / MLK1603 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
39 Lipińska Aleksandra / DPA8339 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
40 Malwina Malinowska / DAD4766 wystawa Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym Sylwester Mazurek
42 Iwo Misztal / BOG6678 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Koszalinie Piotr Wasilewski
43 Alicja Molska / ALI2895 wystawa Liceum Plastyczne w Zamościu Michał Mazurkiewicz
44 Sabina Noga / sab0001 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku Białej Tadeusz Kóska, Tadeusz Król
45 Sabina Noga / sab0002 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku Białej Tadeusz Kóska, Tadeusz Król
46 Dorota Nowak / ROD0803 wystawa Liceum Plastyczne w Poznaniu Mariola Pieprzyk
47 Karolina Pawłowska / kar0001 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku Białej Tadeusz Kóska, Tadeusz Król
48 Nina Pazgrat / STR2345 wystawa Liceum Plastyczne w Poznaniu Mariola Pieprzyk
49 Izabela Perczyńska / FED5432 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
50 Izabela Perczyńska / LKJ7654 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
51 Bartosz Piątek / BIP1411 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Agnieszka Tyrman
52 Mateusz Piernikarczyk / 8REC143 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
53 Kamila Płaszewska / KPŁ1234 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej Robert Kańtoch
54 Marta Płomin / 5322ABC wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
55 Inga Pronobis / IND6666 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej Maria Matyja-Rozpara, Wojciech Jurkiewicz
56 Aleksandra Przybylska / OLA1234 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Kole Aleksandra Kacprzak
57 Joanna Puzdrowska / B28B8Z9 wystawa Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym Sylwester Mazurek
58 Marika Pyrszel / 8762305 wystawa Liceum Plastyczne w Poznaniu Katarzyna Monarcha
59 Natalia Rozwadowska / RZK7021 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Jan Milczarek
60 Gabriel Rudzki / GSR1997 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie Robert Wojniusz
61 Faustyna Sadownik / CFS1013 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Radomiu Cezary Jędrzejewski
62 Paulina Sarnowska / XYZ1602 Wyróżnienie Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
63 Andrea Kinga Serafin / GOD4612 wystawa Liceum Plastyczne w Supraślu Monika Sienkiewicz
64 Anna Siejka / ASA0260 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Agnieszka Tyrman
65 Jakub Sobczak / JAK1507 wystawa Liceum Plastyczne w Supraślu Monika Sienkiewicz
66 Natalia Sobczak / 678BAD6 wystawa Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym Sylwester Mazurek
67 Daria Sołtysiak / DES2605 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Elżbieta Siwik
68 Klaudia Stankiewicz / KLA1995 wystawa Państwowe Liceum Plastyczne w Olsztynie Julia Tarnowska
69 Radosław Suliga / RSJ1995 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Agnieszka Tyrman
70 Edyta Szalewska / 28PER89 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Andrzej Jurkiewicz
71 Jan Szczerbiak / JSZ2008 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Agnieszka Tyrman
72 Michalina Szybisz / F1398ZA wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Rzeszowie Jan Kamil Jodko, Blanka Ochalik
73 Kinga Ślęzak / D70800Z wystawa Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym Roma Jaruszewska
74 Agata Tryka / AGA0001 wystawa Liceum Plastyczne w Zamościu Michał Mazurkiewicz
75 Tymoteusz Tryzno / GDU9209 wystawa Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie Józef Jurczyszyn
76 Anna Wacławek / AFW0700 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Stanisław Stryjewski
77 Olga Walaszczyk / 12OWN13 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Elżbieta Siwik, Agnieszka Tyrman
78 Malwina Walczak / EMW1712 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Częstochowie Elżbieta Siwik
79 Alicja Wiśniewska / TSE7641 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni Teresa Burzycka
80 Aleksandra Woś / ABD2468 wystawa Liceum Plastyczne w Poznaniu Katarzyna Monarcha
81 Dorota Zalewska / KWC7152 wystawa Liceum Plastyczne w Łomży Krystyna Wiśniewska-Czarny
82 Inez Zapora / INEZ321 wystawa I Prywatne Liceum Plastyczne w Płocku Magdalena Sikorska Tokarska
83 Sylwia Zawiła / 280B9B5 wystawa Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Krakowie Grzegorz Bobulski
84 Karolina Zielińska / KAR1234 wystawa Zespół Szkół Plastycznych w Lublinie Robert Wojniusz
         
 

więcej zdjęć z finału II Ogolnopolskiego Biennale Plakatu Szkół Plastycznych w galerii fotograficznej