Zespół Szkół Plastycznych w Gdyni
SZKOŁA PAŃSTWOWA. ROK ZAŁOŻENIA 1945.

 

Informacje dla kandydatów do naszej szkoły dotyczące rekrutacji

Dni Otwarte w Plastyku

Jak co roku, w dniach 21 i 23 kwietnia 2018 roku odbędą się w naszej Szkole Dni Otwarte. Jest to doskonała okazja do zapoznania się z aktywnością twórczą naszej młodzieży, specyfiką pracy dydaktycznej i artystycznej oraz do zwiedzenia pracowni szkolnych i galerii. W tych dniach wszystkie drzwi w Plastyku stoją dla Was otworem. Możecie zgłębić tajniki pracy rzeźbiarza czy grafika komputerowego, ogrzać się przy piecach do wypału ceramiki a nawet ubrudzić się farbami w pracowniach malarskich.

Przygotowujemy dla Was szereg atrakcji, jak zwiedzanie budynków Szkoły, warsztaty artystyczne czy konsultacje z nauczycielami przedmiotów artystycznych. Można także przynieść własne prace i liczyć na konstruktywną, zachęcającą korektę a także porady i wskazówki do dalszej pracy.

Wszystkim zainteresowanym nauką w naszej Szkole udzielimy wszelkich niezbędnych informacji oraz wskazówek, dotyczących trybu przyjęcia i egzaminów wstępnych, natomiast zainteresowanym szeroko pojętą sztuką wizualną zapewnimy niezapomniane wrażenia i doznania estetyczne.

Wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej lub telefonicznie w Sekretariacie.

ZAPRASZAMY! ODWDZIEDŹ NAS W KWIETNIU I ZOSTAŃ Z NAMI NA DŁUŻEJ!

Warsztaty majowe

W ciągu czterech weekendów maja 2018 roku odbędą się w naszej Szkole warsztaty przygotowujące do egzaminów wstępnych do Zespołu Szkół Plastycznych w Gdyni. Jest to cykl zajęć, w czasie których kandydaci do Szkoły mogą zapoznać się z wymogami a także kryteriami oceny w czasie egzaminu.

Zajęcia mają charakter praktyczny, co oznacza możliwość zetknięcia z nowymi technikami twórczymi, nowymi narzędziami i materiałami. To także okazja do pracy twórczej pod okiem wybitnych specjalistów z różnych dziedzin sztuki oraz szansa na wymianę poglądów i uwag na temat szeroko pojętej sztuki. Proszę pamiętać, iż warsztaty dla kandydatów do naszej Szkoły nie są obowiązkowe i nie gwarantują przyjęcia, mają natomiast, za niewielką opłatą, ułatwić start uczniom w Zespole Szkół Plastycznych w Gdyni. Wszelkie potrzebne informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej lub telefonicznie w Sekretariacie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 

informator

format .PDF

wniosek

format .PDF

regulamin

format, .PDF

Uwaga! Wniosek należy wypełnić w aplikacji Adobe Acrobat lub przeglądarce Chrome, następnie wydrukować i własnoręcznie podpisać.